subscribe: Posts | Comments

Historia hazardu w skrócie

0 comments
Historia hazardu w skrócie

Hazard jest wynalazkiem starym jak świat. Zdaniem historyków jego historia sięga 4000 lat p.n.e. i pierwszych bukmacherskich zakładów sportowych (typowano wtedy wyścigi konne czy starcia gladiatorów). Rozpopularyzowanie hazardu jest między innymi zasługą starożytnej Grecji, to tam odbyły się pierwsze igrzyska.

W pierwszej połowie XIX w. Luis i Charles Blanc założyli pierwszy salon gry w Monako i od tamtej pory ruletka, baccarat i poker rozpopularyzowały się na całym świecie. Później powstały maszyny o nazwie jednoręki bandyta, bez których nawet dziś nie może istnieć żadne kasyno. Z kolei w 1905 r. w amerykańskim stanie Nevada zbudowano słynne na całym świecie Las Vegas, Międzynarodową Stolicę Hazardu.

Następnym przełomem było założenie pierwszego internetowego portalu hazardowego. Teraz takich kasyn w sieci są tysiące, a każde przyciąga setki miłośników bakarata, pokera czy slotów. Odkąd gry hazardowe rozpowszechniły się w internecie, wygrywanie pieniędzy stało się prostsze niż kiedykolwiek!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *